KOSOVA RENDITET NË VENDIN E 3-TË NË RANGLISTËN BOTËRORE

0 0
Read Time:36 Second

Në mesin e 71 shteteve garuese anëtare të Federatës Ndërkombëtare të Aeronautikës, shteti i Kosovës ka arritur të renditet në vendin e 3-të në paragllajdizëm precizion.Vendi i 3-të në botë u arrit falë diciplinës së jashtëzakonshme dhe punës së palodhshme të sportistëve të Federatës Aeronautike të Kosovës. Përkrahja nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Republikës së Kosovës ka mundësuar pjesëmarrjen e sportistëve të Federatës Aeronautike të Kosovës në gara ndërkombëtare, në të cilat asnjëhere nuk munguan rezultatet kulminante nga këta sportistë.Sportistët Kosovar këtë vit do të marrin pjesë në më shumë se 15 gara ndërkombëtare dhe padyshim pritet të arrijnë rezultate tjera kulminante në këtë sport.Bashkë drejt majës së ranglistës botërore!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »