Fly Dardania në “Gjiro open Air”

0 0
Read Time:1 Minute, 0 Second

Për tre ditë radhazi në Gjirokastër është zhvilluar edicioni 13 i ‘Gjiro Open air’- pre europian.

Me të mirët e Evropës në aeronautike zbresin në tokën e aerodromit të Gjirokastrës.

Më shumë se 30 pjesëmarrës nga Kina Londra Kosova e një ndër ta ishte dhe Fly Dardania , Italia etj. kanë zgjedhur Gjirokastrën për të zhvilluar këtë sport të veçantë.

Pilotet pjesëmarrës treguanë se kushtet e fluturimit në aerodromin sportiv të qytetit të gurte janë të përshtatshme megjithatë infrastruktura duhet të marrë një vëmendje akoma me të madhe përderisa vijnë disa herë të fluturojnë këtu.

Në kuadër të garës të hapur “Gjiro open air” ku mori pjesë edhe ekipi i Fly Dardanisë u zhvilluan tetë runde ,mirëpo fluturime të bukura u bënë edhe pas kampionatit .Menjëherë pas garës shkuam në majën e Çajupit shkuam me Endrina HaziriShqiponjë Bicaj ,Mimozë Uka dhe Hetem Matoshi .

Rrugës takuam një zviceran Alex Braschel i cili kërkonte një take off për ngritje ,një pilot crosi .

Me nga një fluturim të bukur nga të gjithë shkëlqyen Shqiponja ,Endrina, Mimi dhe Heta.Nisja u bë nga rruga lart.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »