Nëshkruhet kampionati i dhjetë kombëtarë!

0 0
Read Time:39 Second

Ne ambientet e Restorant Ullishte ne Farke, Tirane u organizua me dt 21 Shkurt mbledhja e dy Federatave Aeronautike, Kosove, Shqiperi per caktimin e kalendarit te Kampionatit te 10 Kombetar Shqiptar dhe Kupes se Kombit.

Berati Open Air11-14 Mars,etapa 1 precizion

Java Aeronautike e Kosoves, Obilic, 25-28 Mars, etapa 1 paramotor.

Kosova9-11 Prill, precizion

Albania Open FestVlora. 7-9 Maj, precizion

ALBANIAN AIR GAMES 1Gjirokaster, 2-6 Qershor, etapa distances

Prizreni Open8-11 Korrik, distance

Festari Open, Suhareke, 24-26 Shtator, precizion

Albanian Coast Trip, Gjirokaster 5-7 Nentor, etapa 2 paramotor

Kupa e KombitVlore, 27-28 Nentor, precizion

Korca Open Air17-19 Dhjetor, etapa finale precizion

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

One thought on “Nëshkruhet kampionati i dhjetë kombëtarë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »