Kupa e Prishtinës te Migjen Shala.!

0 0
Read Time:34 Second

Migjen Shala nga Shqiponjat e Kastriotit fitues i Kupës të Prishtinës.

Nëpër një mot jo të përshtatshëm për fluturim u mbajt etapa e parë e ligës ekipore të Kosovë.Organizatore e këti evinimenti ishte klubi Aeronautik Fly Dardania nga Prishtina e cila është kujdesur që qdo gjë të shkoj sipas planit.
Pas pesë fluturimeve të një pas njëshme klubi më i mirë doli Shqiponjat E Kastriotit duke e lënë prapa Shqiponjën e Artë dhe Ballonat e Sahit Ukës.
Në garën individuale më i miri ishte Migjen Shala duke e përcjellë Safet Sylaj dhe Veton Sylaj.
Në garën e.gjinisë femrore Besmire Geci Shqiponjat e Kastriotit triumfoj para Kosovare Leskovcit nga Aeroklub Prishtina.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »