Përparim Rama viziton “Albania Open ” Vlorë

0 0
Read Time:1 Minute, 45 Second

Vlora është kthyer në një nga qytetet destinacion për sportet e ajrit.

Ka përfunduar edicioni i 23 i Albania Open në të cilin muarën pjesë 14 shtete nga e gjithë bota, 89 pilot. Kjo garë ishte më karakteristike sesa ato që ishin më parë ,pasi ishte gara e parë pa të ndjerin Hizdri Gubetini.

Në kët gaŕë apo Hizi cop pilotët  kanë përfunduar fluturimet ditën e sotme dhe ne kemi pasur mundësinë të marrim disa prej përjetimeve të tyre në përfundim të garës,pasi dhe ishim pjesëmarës ne te.!

Nga Kosova ,Shqipëria, vendet e rajonit, fqinjët e afërt, por deri edhe nga Kolumbia e largët kanë ardhur për të marrë pjesë në këtë edicion. Mes paragllajdistëve kishte edhe kampionë botêrorë, që i bashkon afërsia dhe emocioni që  përcillen nga ky sport.

“Është një numër impresionues në raport me kohën dhe pandeminë që dy vjet zotëroi botën dhe është një nga garat më të rëndësishëm të Fai sidomos të Fai 2 sepse kur kemi bërë botërorin dhe çdo gjë ishte perfekte.
Këtu janë 13 shtete, jem të kënaqur që kem⁹ Spanjën që është një potencial shumë i madh për të ardhmen, Franca një nga vendet që nuk kthehen më, Venezuela, Amerika Latine”, tha Alket Islami.

“Albania open 2022”, gara ndërkombëtare e aeronautikës, u  zhvillua për tri ditë ndërsa të shtunën në mbrëmje u  shpallen edhe fituesit e këtij aktiviteti. Aeronautika Shqiptare është krijuar në vitin 1994 dhe që nga ajo kohë ka qenë promotori dhe organizatori kryesor i aktiviteteve të sporteve të ajrit në Shqipëri.


Ekipi Kosovarë i mangët pa Izin ,por prap se.prap mun të thuhet se korri sukses.Nga fly dardani morën pjes dy pilotë Fadil Gërguri dhe Hetem Matoshi.
Falënderim i posaqëm kryetarit të komunës Përparim Rama që kishte gjetur kohë të na nderojë me.pjesemarje e tijë në përmbyllje të aktivitetit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »