Java Aeronautike!

0 0
Read Time:25 Second

Aeronautika këtë vit fillon aktivitetet me “Javën Aeronautike 2021”, ngjarje me aktivitete të ndryshme multidiciplinare aeronautike, duke përfshirë garën e parë me Paramotor të Kampionatit Kombëtar, garë në Paragllajdizëm precizion dhe për herë të parë në Kosovë gara me Dronë!

Java Aeronautike 2021 organizohet nga Aeroklubi Shqiponjat e Kastriotit, Federata Aeronautike e Kosoves dhe Federata Shqiptare e Aeronautikës. Komuna se Obliqit me përkrahjen e saj mundëson këtë ngjarje aeronautike në Kosovë.Klu ynë kërkon sportistë të cilët kanë hobi dronin për këto gara!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »